Pýtajte sa lekára

Pýtajte sa lekára

Tlačiť Späť

Titulná stránka » Pýtajte sa lekára

Vyhľadaný liek

Nižšie sú uvedené informácie o vyhľadanom lieku a zobrazené alternatívy k vyhľadanému lieku, ktoré predstavujú lacnejšiu možnosť liečby liekom z úhradovej skupiny a vypočítané ušetrené sumy za doplatok pacienta.


KódNázovDoplnok (forma a balenie)Doplatok pacienta
59238 Vermox tbl 6x100 mg (blis.PVC/Al)0,28 €
Hľadaný liek je určený na prevenciu a liečbu infekcii spôsobenej rôznymi typmi červov. Obsahuje liečivo, zo skupiny antihelmintiká, ktoré spôsobuje degeneratívne zmeny v tráviacom trakte parazitov. V dôsledku toho sa narúšajú normálne tráviace funkcie červov až dochádza k  uhynutiu červa. Používa sa na liečbu infekcií spôsobených rozličnými červami ako je mrľa ľudská, bičíkovec tenkohlavý, škrkavka detská, machovec, tropické hlísty a pásomnica . Patrí do podskupiny – Benzimidazolové deriváty.
V zozname kategorizovaných liekov patrí do úhradovej skupiny U69.

Alternatívy vyhľadaného lieku podľa úhradových skupín

Pre vyhľadaný liek neexistujú alternatívy podľa úhradových skupín.
Zoznam kategorizovaných liekov platný od 1. júla 2021 do 31. júla 2021
Náhrada lieku z úhradovej skupiny podľa platného Zoznamu kategorizovaných liekov plne alebo čiastočne uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia.
Pýtajte sa svojho lekára!
Bližšie informácie (napr. indikácie, dávkovanie, nežiaduce účinky...) o liekoch nájdete na:
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/databazy-a-servis/vyhladavanie-liekov-zdravotnickych-pomocok-a-zmien-v-liekovej-databaze/vyhladavanie-v-databaze-registrovanych-liekov

Permanentný odkaz na tento výsledok vyhľadávania: