Od 8. marca bude 30 okresov v IV. stupni varovania podľa COVID AUTOMATu


Celé Slovensko zostáva aj od 8. marca v štvrtom stupni varovania podľa celonárodných kritérií COVID AUTOMATU. Na úrovni regiónov sa 30 okresov dostalo do IV. stupňa varovania (čierneho), v III. stupni – bordovom bude 46 okresov a v II. stupni – červenom budú tri okresy. 

celý článok

COVID-19: Pravda o nových testoch


V uplynulých dňoch Slovensko zakúpilo 35 miliónov testov. Výsledkom niekoľkodňového stretnutia odborníkov na Úrade vlády SR bol zoznam opatrení a návrhov, z ktorých jedným bol návrh distribúcie nových antigénových testov. Ministerstvo zdravotníctva SR sa s týmto návrhom stotožnilo a zabezpečilo vhodné testy, pre ktoré rezort požiadal Úrad pre normalizáciu, meteorológiu a skúšobníctvo SR o výnimku na samotestovanie. Aj tento krok prispeje k spomaleniu šírenia pandémie a pomôže ochrániť nás všetkých.

celý článok

Dvaja slovenskí pacienti s COVID-19 sú v Nemecku


Do nemeckého Dortmundu boli dnes prevezení dvaja pacienti zo západného Slovenska. Prvého pacienta previezla letecká ambulancia dnes ráno, s druhým pacientom vzlietol vládny špeciál krátko po obede, v týchto chvíľach by mal pristávať na nemeckej pôde.

celý článok