Parlament schválil skokový nárast platov v zdravotníctve

5. októbra 2022

Národná rada Slovenskej republiky dnes schválila komplexné a razantné zvýšenie ohodnotenia zdravotníkov v ústavnej zdravotnej starostlivosti a ambulanciách záchrannej zdravotnej služby. Ide o najvyšší nárast platov za poslednú dekádu. Zároveň, prvýkrát sa všetky zdravotnícke povolania dočkali systematizovaného platového nastavenia, ktoré zohľadňuje prax, odbornosť, náročnosť a zodpovednosť jednotlivých povolaní.


celý článok

Mzdy lekárov sa od nového roka definitívne zvýšia


Novelu zákona č. 578/2004 o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve, ktorou sa mení aj zákon 341/2022, schválil dnes parlament v skrátenom legislatívnom konaní. Vláda legislatívnu zmenu schválila včera. Zmena zákonov má zabezpečiť stiahnutie hromadných výpovedí lekárov, ale aj zamedziť poklesu záujmu o štúdium v oblasti zdravotníctva, či zabrániť odchodu zdravotníkov zo systému a do iných štátov.

celý článok

Vláda podpísala memorandum s Lekárskym odborovým združením


Memorandum o spolupráci s predsedom Lekárskeho odborového združenia Petrom Visolajským dnes 30. novembra 2022 podpísal premiér Eduard Heger, ako aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Memorandum je výsledkom niekoľkomesačných rokovaní na úrovni predstaviteľov vlády so zástupcami LOZ. Tento dokument obsahuje 8 bodov vrátane posledného, ktorý sa týka zvyšovania platov lekárov v ústavných zdravotníckych zariadeniach.

celý článok
Novinky ministerstva zdravotníctva