Ministerstvo spúšťa zjednodušenú výzvu pre všeobecných lekárov a pediatrov s navýšenou sumou

10. októbra 2023

​Ministerstvo zdravotníctva aktualizovalo a zjednodušilo výzvu na podporu otvárania nových všeobecných ambulancií v nedostatkových regiónoch. Nová výzva je flexibilnejšia a zohľadňuje pripomienky lekárov a lekárok, ako aj samosprávnych krajov. Aktuálne je na opatrenie vyčlenených viac než deväť miliónov eur. Navýšená suma príspevku sa bude prijímateľom vyplácať jednorazovo.

Nová výzva na zriadenie všeobecnej ambulancie 

celý článok

Ministerstvo zdravotníctva spúšťa očkovanie novou vakcínou proti ochoreniu COVID-19


Od utorka 5. marca 2024 bude možná registrácia osôb starších ako 12 rokov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vakcínou Nuvaxovid XBB.1.5. O pridelenom termíne očkovania budú záujemcovia po registrácii informovaní, pričom očkovanie touto vakcínou bude prebiehať v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. Očkovanie proti COVID-19 je rovnako ako u ostatných vekových skupín dobrovoľné.

celý článok

Nemocnica s poliklinikou Brezno je dočasne preradená do II. úrovne nemocníc


Nemocnica s poliklinikou Brezno, n.o. je od 1. marca 2024 preradená do II. (regionálnej) úrovne nemocníc. O dočasnom preradení tohto zdravotníckeho zariadenia rozhodlo Ministerstvo zdravotníctva SR vzhľadom na dopravné rekonštrukčné práce v tomto regióne.

celý článok

Začína sa najväčšia rekonštrukcia v histórii popradskej nemocnice


Veľký deň pre popradskú nemocnicu. Po päťdesiatich rokoch od jej slávnostného otvorenia sa začína historicky najrozsiahlejšia a investične najnáročnejšia prestavba. Cieľom komplexnej obnovy a prestavby financovanej sumou 42 miliónov eur z Plánu obnovy a odolnosti je modernizácia a rekonštrukcia budov nemocnice, technickej infraštruktúry a zníženie energetickej náročnosti. Za menej ako 900 dní čaká rekonštrukcia všetkých 10 poschodí lôžkovej časti a ďalších 8 poschodí komplementu, to všetko za plnej prevádzky nemocnice.

celý článok