Pýtajte sa lekára

Pýtajte sa lekára

Tlačiť Späť

Titulná stránka » Pýtajte sa lekára

Vyhľadaný liek

Nižšie sú uvedené informácie o vyhľadanom lieku a zobrazené alternatívy k vyhľadanému lieku, ktoré predstavujú lacnejšiu možnosť liečby liekom z úhradovej skupiny a vypočítané ušetrené sumy za doplatok pacienta.


KódNázovDoplnok (forma a balenie)Doplatok pacienta
28603 Cetrotide 0,25 mg prášok a rozpúšťadlo na injekčný roztok plv iol 1x0,25 mg + 1 ml solv. (liek.inj.skl.+striek.inj.napl.skl.)11,28 €
Hľadaný liek je určený na liečbu hormonálneho systému. Obsahuje liečivá zo skupiny hormónov hypotalamu, ktoré pôsobia proti účinku prirodzeného hormónu uvoľňujúceho gonadotropín (GnRH). Zvyšujú šancu otehotnieť u žien podstupujúcich techniky asistovanej reprodukcie vrátane in vitro fertilizácie (IVF), kedy môže dôjsť k ovulácii príliš skoro. Používa sa na predchádzanie vzniku predčasného nárastu luteinizačného hormónu, ktorý by mohol spôsobiť predčasné uvoľnenie vajíčkových buniek. Patrí do podskupiny – Antagonisty gonadotropín uvoľňujúcich hormónov.
V zozname kategorizovaných liekov patrí do úhradovej skupiny U87.

Alternatívy vyhľadaného lieku podľa úhradových skupín

Počet záznamov: 1

V tabuľke sú uvedené lieky z úhradovej skupiny U87 zoradené podľa ušetrenej sumy za doplatok pacienta a ušetrenej / neušetrenej sumy.
Lacnejšiu možnosť liečby liekom z úhradovej skupiny, do ktorej patrí vyhľadaný liek konzultujte s ošetrujúcim lekárom. Opýtajte sa ho na možnosť alternatívy liečby lacnejším liekom.

KódNázovDoplnok (forma a balenie)Doplatok pacientaUšetrená sumaUšetrenie
28604 Cetrotide 0,25 mg prášok a rozpúšťadlo na injekčný roztok plv iol 7x0,25 mg + 1 ml solv. (liek.inj.skl.+striek.inj.napl.skl.)36,59 € -25,31 €
-224,38 %
Neušetrená suma
Zoznam kategorizovaných liekov platný od 1. júla 2021 do 31. júla 2021
Náhrada lieku z úhradovej skupiny podľa platného Zoznamu kategorizovaných liekov plne alebo čiastočne uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia.
Pýtajte sa svojho lekára!
Bližšie informácie (napr. indikácie, dávkovanie, nežiaduce účinky...) o liekoch nájdete na:
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/databazy-a-servis/vyhladavanie-liekov-zdravotnickych-pomocok-a-zmien-v-liekovej-databaze/vyhladavanie-v-databaze-registrovanych-liekov

Permanentný odkaz na tento výsledok vyhľadávania: