Pýtajte sa lekára

Pýtajte sa lekára

Tlačiť Späť

Titulná stránka » Pýtajte sa lekára

Vyhľadaný liek

Nižšie sú uvedené informácie o vyhľadanom lieku a zobrazené alternatívy k vyhľadanému lieku, ktoré predstavujú lacnejšiu možnosť liečby liekom z úhradovej skupiny a vypočítané ušetrené sumy za doplatok pacienta.


KódNázovDoplnok (forma a balenie)Doplatok pacienta
87205 Valtrex 500 mg tbl flm 42x500 mg (blis.PVC/Al)3,96 €
Hľadaný liek je určený na systémovú aplikáciu proti infekcii. Obsahuje liečivo, zo skupiny antivirotík, ktoré usmrcuje alebo zabraňuje rastu vírusov nazývaných herpes simplex (HSV), varicella zoster (VZV) alebo cytomegalovírus (CMV). Používa sa na liečbu prejavov infekcií spôsobených vírusom Herpes Simplex (HSV infekcií), vrátane genitálneho herpesu, na liečenie prvej a aj opakujúcej sa infekcie, na liečbu pásového oparu (herpes zoster) a zabránenie infekcie vyvolanej CMV po transplantáciách orgánov. Patrí do podskupiny – Nukleozidy a nukleotidy okrem inhibítorov reverznej transkriptázy.
V zozname kategorizovaných liekov patrí do úhradovej skupiny U62.

Alternatívy vyhľadaného lieku podľa úhradových skupín

Počet záznamov: 1

V tabuľke sú uvedené lieky z úhradovej skupiny U62 zoradené podľa ušetrenej sumy za doplatok pacienta a ušetrenej / neušetrenej sumy.
Lacnejšiu možnosť liečby liekom z úhradovej skupiny, do ktorej patrí vyhľadaný liek konzultujte s ošetrujúcim lekárom. Opýtajte sa ho na možnosť alternatívy liečby lacnejším liekom.

KódNázovDoplnok (forma a balenie)Doplatok pacientaUšetrená sumaUšetrenie
53075 Valtrex 500 mg tbl flm 10x500 mg (blis.PVC/Al)2,32 € 1,64 €
41,41 %
Ušetrená suma
Zoznam kategorizovaných liekov platný od 1. júla 2021 do 31. júla 2021
Náhrada lieku z úhradovej skupiny podľa platného Zoznamu kategorizovaných liekov plne alebo čiastočne uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia.
Pýtajte sa svojho lekára!
Bližšie informácie (napr. indikácie, dávkovanie, nežiaduce účinky...) o liekoch nájdete na:
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/databazy-a-servis/vyhladavanie-liekov-zdravotnickych-pomocok-a-zmien-v-liekovej-databaze/vyhladavanie-v-databaze-registrovanych-liekov

Permanentný odkaz na tento výsledok vyhľadávania: