Pýtajte sa lekára

Pýtajte sa lekára

Tlačiť Späť

Titulná stránka » Pýtajte sa lekára

Vyhľadaný liek

Nižšie sú uvedené informácie o vyhľadanom lieku a zobrazené alternatívy k vyhľadanému lieku, ktoré predstavujú lacnejšiu možnosť liečby liekom z úhradovej skupiny a vypočítané ušetrené sumy za doplatok pacienta.


KódNázovDoplnok (forma a balenie)Doplatok pacienta
76382 DENEREL tbl 30x1 mg (bli.)2,18 €
Hľadaný liek je určený na liečbu respiračného systému. Obsahuje liečivo, ktoré znižuje alebo odstraňuje účinky vyvolané histamínom (chemickou látkou uvoľnenou počas alergických reakcií) na histamínovom receptore na povrchu niektorých buniek. Používa sa na pri liečbe histamínom podmienených alergických stavov. Na dlhodobú prevenciu astmy, alergickej bronchitídy a astmatických príznakov, ktoré sa spájajú so sennou nádchou, na prevenciu a liečbu niektorých alergických ochorení, ako je žihľavka, zápal kože, alergická nádcha a zápal očných spojoviek. Pri potlačení nevoľnosti a vracania, pri potrebe upokojenia – sedácia . Patrí do skupiny –Antihistaminiká na systémovú aplikáciu.
V zozname kategorizovaných liekov patrí do úhradovej skupiny U50.

Alternatívy vyhľadaného lieku podľa úhradových skupín

Počet záznamov: 3

V tabuľke sú uvedené lieky z úhradovej skupiny U50 zoradené podľa ušetrenej sumy za doplatok pacienta a ušetrenej / neušetrenej sumy.
Lacnejšiu možnosť liečby liekom z úhradovej skupiny, do ktorej patrí vyhľadaný liek konzultujte s ošetrujúcim lekárom. Opýtajte sa ho na možnosť alternatívy liečby lacnejším liekom.

KódNázovDoplnok (forma a balenie)Doplatok pacientaUšetrená sumaUšetrenie
33200 Prothazin tbl flm 20x25 mg0,00 € 2,18 €
100,00 %
Ušetrená suma
6739A Peritol tbl 20x4 mg (blis.PVC/PVDC/Al)1,13 € 1,05 €
48,17 %
Ušetrená suma
02479 DITHIADEN tbl 20x2 mg (blis. PVC/Al)2,34 € -0,16 €
-7,34 %
Neušetrená suma
Zoznam kategorizovaných liekov platný od 1. júla 2021 do 31. júla 2021
Náhrada lieku z úhradovej skupiny podľa platného Zoznamu kategorizovaných liekov plne alebo čiastočne uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia.
Pýtajte sa svojho lekára!
Bližšie informácie (napr. indikácie, dávkovanie, nežiaduce účinky...) o liekoch nájdete na:
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/databazy-a-servis/vyhladavanie-liekov-zdravotnickych-pomocok-a-zmien-v-liekovej-databaze/vyhladavanie-v-databaze-registrovanych-liekov

Permanentný odkaz na tento výsledok vyhľadávania: