Pýtajte sa lekára

Pýtajte sa lekára

Tlačiť Späť

Titulná stránka » Pýtajte sa lekára

Vyhľadaný liek

Nižšie sú uvedené informácie o vyhľadanom lieku a zobrazené alternatívy k vyhľadanému lieku, ktoré predstavujú lacnejšiu možnosť liečby liekom z úhradovej skupiny a vypočítané ušetrené sumy za doplatok pacienta.


KódNázovDoplnok (forma a balenie)Doplatok pacienta
14682 Plaquenil 200 mg tbl flm 60x200 mg (blis.PVC/Al)2,01 €
Hľadaný liek je určený na prevenciu a liečbu infekcii spôsobenej rôznymi typmi parazitov. Obsahuje liečivo, zo skupiny antimalarík, ktoré ničí pôvodcov malárie ako sú Plasmodium vivax, Plasmodium ovale , Plasmodium malariae a Plasmodium falciparum . Má protizápalový účinok a ovplyvňuje imunitné mechanizmy pri reumatických ochoreniach spojivového tkaniva. Používa sa pri liečbe malárie, pri reumatologických a kožných ochoreniach ako je systémový a diskoidný lupus erythematodes, reumatický zápal kĺbov, chronický zápal kĺbov u mladistvých, kožné problémy spôsobené slnečným svetlom. Patrí do podskupiny – Aminochinolíny.
V zozname kategorizovaných liekov patrí do úhradovej skupiny U66.

Alternatívy vyhľadaného lieku podľa úhradových skupín

Pre vyhľadaný liek neexistujú alternatívy podľa úhradových skupín.
Zoznam kategorizovaných liekov platný od 1. júla 2021 do 31. júla 2021
Náhrada lieku z úhradovej skupiny podľa platného Zoznamu kategorizovaných liekov plne alebo čiastočne uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia.
Pýtajte sa svojho lekára!
Bližšie informácie (napr. indikácie, dávkovanie, nežiaduce účinky...) o liekoch nájdete na:
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/databazy-a-servis/vyhladavanie-liekov-zdravotnickych-pomocok-a-zmien-v-liekovej-databaze/vyhladavanie-v-databaze-registrovanych-liekov

Permanentný odkaz na tento výsledok vyhľadávania: